WWW.MOJETELOMOJEVOLBA.CZ

pondělí 3. ledna 2022

Novoroční předsevzetí

Máme tu první lednové pondělí nového roku, spousta z vás se jistě po hlavě vrhá na dodržování svých předsevzetí. Pojďme se tedy na ta novoroční předsevzetí podívat blíže. 

👉 Detoxikace - velice často se domníváme, že před každým pokusem o zhubnutí je třeba se detoxikovat, protože roky nezdravého stravování v našem těle vytvořily doslova skládky nebezpečného odpadu. Díky bohu to tak ale vůbec není. Lidské tělo se pravidelně detoxikuje úplně samo pomocí svých vnitřních orgánů, takže vám ušetřilo práci a pokud neberete drogy, na detox můžete klidně zapomenout. Zeleninové šťávy stejně nejsou dostačující, nedodají tělu to, co potřebuje. Zkuste místo hladovění při pití takovýchto šťáv raději jíst dostatečně tak, jak tělo potřebuje. 

👉 Držet dietu - dieta je krátkodobá záležitost, držíte ji po určitou dobu a pak se opět vrátíte do starých kolejí, pak opět držíte dietu a opět staré koleje. Co takhle si najít něco, co bude trvale udržitelné? Zdravý životní styl nemá žádná striktně daná pravidla, je takový, jaký si ho uděláte. Najděte si ten svůj zdravý životní styl, který vám bude vyhovovat. Natrvalo a bez jojo efektu.

👉 Zkusit keto/low carb - a co takhle zkusit postavit dům a začít střechou? Že je to blbost? Úplně stejná blbost jako zkusit keto/low carb. Dům taky nezačínáte stavět od střechy, ale od základů. Nejprve se naučte základy zdravého stravování a fungování těla, pak můžete přejít na další level. Protože jinak půjde zase a jen o další pokus, který nadělá více škody než užitku. Jíst kvalitně (přirozené potraviny), dostatečně (nehladovět) a vyváženě (všechny makroživiny). To je základ. 

👉 Zhubnout třicet kilo - je skvělé dávat si velké cíle, ale ještě lepší je dávat si reálné cíle. Věřte mi, že je daleko lepší dát si menší cíl, protože pro vás bude lépe dosažitelný. Je snazší zhubnout třicet kilo nebo pět kilo? Nastavte si reálné dosažitelné cíle a uvidíte, že to bude jen ku prospěchu. Reálných cílů dosáhnete rychleji, podpoří to vaše sebevědomí, budete na sebe pyšní, budete vidět výsledky a budete mít motivaci a chuť jít dál.

👉 Chodit do posilovny - na rovinu, posilovna není pro každého. A pokud si v lednu koupíte permanentku a v únoru už budete hledat výmluvy, proč tam nejít, jsou to vyhozené peníze. A přiznejme si, většina permanentek právě tak skončí. Zvedání činek není jediný sport na světě. Jakýkoliv pohyb se počítá. A úplně nejpřirozenějším pohybem pro tělo je chůze. Nic vás to nestojí, je zcela zdarma, časy si volíte sami, můžete střídat tempo, můžete měnit terén, jste na čerstvém vzduchu a uvidíte spoustu zajímavých míst. Tak proč utrácet peníze za permice, které stejně propadnou? 

Novoroční předsevzetí jsou krásná věc, ale i tady platí, že pokud o tom nejste vy sami přesvědčeni, pokud to vy sami skutečně nechcete, pak neuspějete. O změně nerozhoduje nový rok, ani pondělí, ale jen vy sami. Pokud jste skutečně rozhodnutí, pak je úplně jedno, co je za den nebo který je měsíc. Začít můžete kdykoliv. Rozhodujte se srdcem.

 Hodně štěstí. 💚