sobota 19. října 2013

Colostrum Essens - recenze


Dnes tady máme recenzi na výrobek Colostrum Essens. Byla jsem oslovena jednou slečnou, která pravidelně čte můj blog a vidí, že se zajímám o zdravý životní styl a že pořádám i různé akce a soutěže, která mi nabídla vyzkoušet jeden výrobek - Colostrum Essens - a že by ráda i věnovala tento výrobek do soutěže. Upřímně říkám - a kdo mě zná, ví - že já jsem zapřísáhlým odpůrcem jakýchkoliv doplňků stravy. Už mi bylo ( i osobně ) nabízeny různé podobné preparáty ( nechci jmenovat, ale jistě každý jsme se s tím už setkali ). Já nevím, nechci se nikoho dotknout, neznám ty výrobky do detailů, ale přijde mi, že toto funguje jen za účelem prodeje a získání provize. No a k tomuto jsem byla stejně tak skeptická. Slečně jsem odměřeně napsala, že si nejprve zjistím informace o daném produktu a pak se ozvu.

První, co jsem šla zjišťovat, byly samozřejmě recenze a zkušenosti normálních lidí. Internet je toho plný. A hned mě překvapilo, že reakce byly pozitvní, všichni si to hrozně vychvalovali, jak to jim i dětem pomohlo, že zmizely záněty, anginy, chřipajzny. No, vypadalo to na úplný zázrak. Zázraky se sice dějí, ale přesto - důvěřuj, ale prověřuj. ☺ Vydala jsem se tedy prolustrovat přímo výrobek, jaké má složení, porovnat s konkurenčními výrobky, apod. U zjištění složení mě opět čekalo překvapení - žádná chemie ( ani kapka ), vše 100% přírodní ( detailní složení najdete níže ). V tuto chvíli jsem se již o tento produkt začala vážně zajímat a šla zjišťovat více informací a samozřejmě i konkurenci.


Colostrum je sice velice dobrá věc, ale není colostrum jako colostrum. I tady platí, že ne vše je děláno tak, jak má a že je jen zneužíváno dobrého jména Colostra. Předem je nutno říci, že je třeba, aby colostrum bylo z té země, ze které jste i Vy, jinak prý neúčinkuje. Také složení se může lišit, no a v neposlední řadě i cena. Bohužel neplatí zde pravidlo, že to nejdražší je to nejlepší. Existují i Colostra za tisíce korun, ale... Navíc, Colostrum je doporučováno i lékaři, na internetu najdete spoustu názorů lékařů a i několik studií, opravdu zajímavé.
Po všem tom zjišťování jsem dospěla k závěru, že tento produkt, 100% přírodní produkt, je velice velice zajímavý a že ho rozhodně musím vyzkoušet. Slečně jsem tedy odepsala a začala jí také zpovídat. Sama mi napsala, že dříve trpěla na různé nemoci, ale poslední rok, co bere colostrum se jí vyhýbají obloukem.
Pochopila jsem, že jí nejde o prodej, nenabízí nic jiného od té firmy, jen toto, co má sama vyzkoušené a o čem ví, že to funguje. Tomuto produktu natolik věří, že se chce podělit s ostatními, protože ví, že je to to nejlepší. Daleko lepší než všechna ta chemie, kterou do sebe při každé nemoci cpeme.
Dohodly jsme se, že mi pošle jedno balení zdarma ( 60 tobolek, tedy na 2 měsíce ), abych si to sama vyzkoušela a o svou zkušenost se podělila s ostatními.☺ Dva měsíce jsou dlouhá doba, takže příspěvek s informacemi o tomto produktu zveřejňuji už nyní a postupně sem budu přidávat i svou zkušenost ( jakoukoliv zkušenost ) - budu průběžně aktualizovat. Sama jsem zvědavá☺. Každopádně, pokud existuje něco ( a vypadá to, že opravdu existuje ), co mi pomůže vyhnout se nemocem, tak jsem všema deseti pro. Asi to taky znáte, ale prostě když jsem já nemocná, když vypadnu z koloběhu, tak nefunguje ale vůbec nic - hold ženská no, všechno je na ženský a jakmile není, je to sakra znát☺.

Teď několik informací, co to vlastně Colostrum je, k čemu je dobré, jaké má složení a prostě vše, co by Vás mohlo zajímat☺. 
Colostrum, česky mlezivo, je první mléko produkované savci několik hodin po porodu. Má jedinečné složení, které se liší od složení běžného mléka. Colostrum je cenné pro svůj vysoký obsah imunitních složek nezbytných pro přežití ve světě plném mikroorganismů. Je nejbohatším zdrojem imunoglobulinů ( protilátek ). V Colostru lze dále nalézt celou řadu prospěšných látek, které stimulují činnost imunitního systému. Colostrum je také zajímavé z výživového hlediska, jde o potravinu s komplexním výživovým profilem, která obsahuje ideální složení bílkovin, tuků, cukrů, vitaminů, minerálů a enzymů.
Colostrum Essens je vhodné pro všechny, kteří chtějí podporovat své zdraví přirozeným způsobem. Jedná se o potravinový doplněk vyrobený z kravského colostra nejvyšší kvality. Kravské colostrum je svým složením velmi podobné tomu lidskému. Proto je stále častěji využíváno jako komplexní přírodní látka na podporu imunity u dětí, dospělých, sportovců i seniorů. Firma Essens Vám přináší colostrum od jediného certifikovaného českého výrobce, vyrobené na čistě přírodní bázi, z těch nejkvalitnějších českých surovin a pod farmacetutickým dohledem. Samozřejmě existují i certfikáty ( na přání mohu zaslat ).


Jaké je složení Colostra Essens?
protilátky (imunoglobuliny, sytokiny, laktoferin ), esenicální aminokyseliny, vitaminy ( A, D, E, C, B1, B2, B6, B12, kyselinu listovou, kyselinu pantotenovou, biotin, niacin ), minerály a stopové prvky ( sodík, draslík, vápník, fosfor, hořčík, železo, jód, chrom ).

Je colostrum Essens skutečně přírodní?
Ano. Je to mléko z prvních dvou dnů laktace ve formě sušeného prášku. U tohoto mléka byla pouze odstraněna voda cestou sprejového sušení za přísně stanovených a sledovaných podmínek. Tento proces zpracování zabraňuje poškození biologicky cenných látek vyskytujících se v colostru.

Je colostrum Essens vhodné i pro děti?
Ano, colostrum je vhodné pro děti od 3 let, je výborným pomocníkem pro posílení jejich imunity.

Mohou colostrum Essens užívat i osoby, které hůře snášejí laktózu?
Díky velmi nízkému obsahu mléčné laktózy je colostrum alergiky mnohem lépe snášeno než běžné mléko. Mimo jiné, colostrum také pečuje o zdraví našich střev, zejména o vyvážené složení střevní mikroflóry. Z tohoto pohledu lze colostrum Essens zařadit mezi prebiotika.

Jaké je doporučené dávkování Colostra Essens?
Pro udržení zdraví se doporučuje užívat dvě balení, tedy dvouměsíční kúru. Poté 1-2 měsíce vynechat a následně kúru opakovat. Možné ale je i celoroční užívání.

                                          Zdroj: www.essens.cz

Moje zkušenost:

22.10.
Dnes dorazilo balení Colostra na 2 měsíce k vyzkoušení a napsání recenze, takže jdeme testovat☺. Postupně budu doplňovat svou zkušenost s tímto produktem. 

13.11. Colostrum užívám vždy jednu tobolku večer před jídlem. Zatím nepozoruji žádné závratné změny, ale musím přiznat, že se mi zlepšil spánek. Nevím, jestli je to colostrem, ale od té doby, co ho užívám lépe usínám a v noci se nebudím. Zkouška přijde v období chřipky a nachlazení.


23.11. Manžel chytil nějakej bacil, syn v noci nespal - chytil to od něj a má rýmu. Já si pro jistotu dávám večer 2 tobolky colostra. Už je to tady, uvidíme, jestli zabere☺. 

24.11. Cítím, že na mě něco leze - šimrání v nose, občasné slabé pobolívání v krku, nestabilní teplota. Nedávám si žádné léky, ani čaj s medem, nic, nechávám to jen na colostru. Samotnou mě zajímá, zda je tak účinné☺. 

25.11. Cítím se o něco lépe, teplota už je stálá, ale po ránu mě ještě trápí šimrání v nose a pobolívání v krku. Večer si opět vezmu 2 tobolky. Navíc se dneska chystám na hodinu FitBoxu, snad to zvládnu. Podotýkám, že jelikož je nemocný 3 letý syn, tak jsem bacilům vystavena ve dne v noci. Kéž by to zabralo! 
Pokud Vás Colostrum Essens zaujalo stejně jako mě a chcete ho vyzkoušet sami na sobě, pak Vás jistě bude zajímat i cena. Jedno balení Colostra Essens, které obsahuje 60 tobolek ( na 2 měsíce ) stojí 695 Kč.

                     !AKCE! 

Pouze pro čtenáře mého blogu máme nyní akci - slevu 100 Kč na jedno balení, tedy pro Vás ta cena je 595 Kč! Tato akce platí do 15.12.2013.
Pokud máte zájem, kontaktujte prosím slečnu Martu Jurkovičovou a dohodněte si s ní podrobnosti ( email: marta.jurkovicova@centrum.cz ) - tímto jí velice děkuji za její ochotu a nápad a věřím, že i spousta z Vás bude stejně tak nadšená jako já☺.SOUTĚŽ!

Navíc, pro Vás máme soutěž, kde právě můžete jedno toto balení Colostra Essens na 2 měsíce vyhrát! Co pro to udělat?
Stačí jen se přihlásit do formuláře níže a kliknout na +1, čímž vhodíte lísteček se svým jménem do slosovacího zařízení. Pokud chcete vhodit dalších 5 lístečků se svým jménem a zvýšit tak svou šanci na výhru, dejte ještě Like mému blogu na Facebooku.
 A můžete, jestli chcete, i napsat pod tento příspěvek komentář, proč zrovna Vy byste chtěli vyhrát tento produkt. 
Soutěž probíhá ode dnešního dne a končí 31.10.2013. Výherce bude po tomto datu zveřejněn zde. 

SOUTĚŽ SKONČENA!!!

Výherce: Jana Jarolímová - klik č.43

19 komentářů:

 1. Ahojky, moc diky za super clanek,uprimne moc me nadchnul,protoze ja sama davam dceri colostrum,hlavne ted v obsobi chrioek. Doporucila mi ho kamaradka,ale je to od jine firmy a priznam se,ze ji ho nasazuji az kdyz je vlastne nemocna,tak jsem se chtela zeptat,kdyz jsi hledala veskere info na netu,zda jsi nahodou nenarazila na hodnoce colostra od firmy Essenc a firmy LR. Priznam se,ze moc na netu neumim hledat tyto recenze a porovnani,tak se drze ptam tebe. Jinak souteze se urco zucastjim a moc za ni diky,protoze moznost ziskat jakekoli colostrum je velka vyzva. Diky moc dopredu a krasny den ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud jsem četla správně, tak právě firma LR je z Německa a tudíž i její výrobky pocházejí z Německa. Víš, jak v článku píšu, že na čecha působí jen české mlezivo? Na němce zase české nepůsobí, ale německé ano. I podle zkušeností lidí na internetu ty zahraniční na ně neúčinkovali. Navíc ta cena, cca 1.300Kč je docela vysoká... A co jsem hledala složení, tak ne vše je výrobcem uváděno, což mi taky přijde divné - proč tají množství a ingredience? Toť můj názor. Neříkám, že je špatné, ale jsou u toho jisté ale a to mě odrazuje... :)

   Vymazat
  2. Takze nakojim-li ja jako ceska anglicke dite , tak to jeho briskko bude hure travit?:) Kvalita colostra se odviji od prostredi v jakem kravicka zije, jakou ma stravu a td..nikolinv jake zemi zije..A take kvalita colostra je ovlivnena dobou sberu mleziva po.oteleni.Ja uprimne ceske vyrobe neduveruji v potravinah natoz lecivech. Lr colostum obsahuje az 95%imunoglobulinu a ja se uprimne od essens nedocetla nikde, kolik obsahuje...za.me jedine Lr a zadne jine..A hlavne, pricin toho, proc.je ten onen clovek nemocny, je mnoho...A he potreba to resit celkove a ne jen colostrem...Vetsina imunity pochazi ze strev, tudiz je logicke, ze nejdrive musime dat dokupy striurvka a pak silit imunitu dalsimi.vecmi....ano ja ty penize za lr colostrum dam, jelikoz se jedna o kvalitni a proverene colostrum..navic firma ma patenty fresenius, ktere musi kazdorocne obhajovat..to neni jen tak...

   Vymazat
  3. Já jsem důkladně porovnával tyto produkty a chci říct, že colostrum od Essens nemá žádné certifikáty jako Fresenius a kdyby byli tak dobří, tak proč si to u toho institutu nenahlásí ? složení Essens jsem nikde nenašel a ještě k tomu LR colostrum je zpracované za studena. To od Essens je zpracované vstřikováním colostra do věže při teplotě 120 stupňů a dolů padá jenom prášek a ztrací se až 20% imunoglobulinů. A na to, že kravské colostrum obsahuje 40% imunoglobulinů, tak Essens prodává za tu cenu nic moc kvalitu.

   Vymazat
  4. Já jsem důkladně porovnával tyto produkty a chci říct, že colostrum od Essens nemá žádné certifikáty jako Fresenius a kdyby byli tak dobří, tak proč si to u toho institutu nenahlásí ? složení Essens jsem nikde nenašel a ještě k tomu LR colostrum je zpracované za studena. To od Essens je zpracované vstřikováním colostra do věže při teplotě 120 stupňů a dolů padá jenom prášek a ztrací se až 20% imunoglobulinů. A na to, že kravské colostrum obsahuje 40% imunoglobulinů, tak Essens prodává za tu cenu nic moc kvalitu.

   Vymazat
 2. Musíme vyzkoušet! :) plně kojít, dcera má ABKM, vše mléčné obě zakázané. Vypadá to, jako to pravé pro nás :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, jsem těhotná a také užívám jako lék, jsem moc spokojená

   Vymazat
 3. vypada to dobre a urcite to stoji za vyzkouseni...hlavne ted v obdobi chripek kdy si doma se synem nemoci predavame :)

  OdpovědětVymazat
 4. Mě by tento výrobek zajímal z toho důvodu, jestli jakože fakt bude působit :)) Už od miminka mám šíleně oslabenou imunitu, jako prcek jsem i na kravské mléko byla alergická a dopovali mě nejen léky, ale i vším jiným (ne)možným (kurňa ten název alternativy mi vypadl z hlavy :D)... Takže když bych našla konečně něco, co mi fakt zabere, tak bych i s nákupem neotálela :)

  OdpovědětVymazat
 5. Tento výrobek by se mi hodil zrovna teď když přichází zima, čas nachlazení a chřipek, takže hlavně jako prevence:) Míša

  OdpovědětVymazat
 6. Jako alergik bojuji s imunitou neustále a protože je to čistě přírodní, bez chemie a evidentně to funguje, určitě by to pro mě stálo za zkoušku:-)

  OdpovědětVymazat
 7. no mne bi sa to urcite hodilo skoro kazdy mesiac niekto u nas chory

  OdpovědětVymazat
 8. chtěla bych vyzkoušet pro děti :)

  OdpovědětVymazat
 9. Ahoj,rada bych vyzkousela colostrum na dceri. Co zacala chodit do skolky tak je tyden marod tyden zdrava ...a porad dokola :-( Posilame s Natalkou pozdrav a dekujeme za moznost zasoutezit si ;-)

  OdpovědětVymazat
 10. Protože chci být zdravá.

  OdpovědětVymazat
 11. Ahoj taktéž bych chtěla vyzkoušet colostrum a nejen já, ale i pro děti.
  Děkuji Iveta

  OdpovědětVymazat
 12. Ahoj...Ráda bych zkusila tento přípravek nejen proto, že mám hodně oslabenou imunitu a staší málo a jsem hned nemocná, ale také bych ráda vyzkoušela, jestli opravdu existuje něco, co takto pomáhá a nejsou to jen plané řeči, jako u 99% produktů.Ráda bych i vyzkoušela své štěstí, jestli jsem schopna někdy něco vyhrát :D Tak jsem zvědavá, jak vše dopadne :)

  OdpovědětVymazat
 13. Taky jsem bývala skeptická, ale Colostrum mi vyhovuje, postupně jsem byla míň a míň nemocná a ted vůbec :)

  OdpovědětVymazat
 14. Skutečně tak funguje jak píšou tady? https://azrecenze.cz/colostrum-essens-zkusenosti-nazor-lekare/

  OdpovědětVymazat