WWW.MOJETELOMOJEVOLBA.CZ

pondělí 29. července 2013

Recenze: kniha Ovládněte svůj metabolismus

Knihu jsem si objednala z toho důvodu, že její autorka, Jillian Michaels, je mým velkým vzorem. A po přečtení této knihy se stala ještě větším vzorem☺. Ta ženská je prostě úžasná, obdivuju na ní, jak do všeho jde s maximálním nasazením a nevzdává se! Ačkoliv toho v životě zkusila hodně, nevzdala to a pořád si šla za svým cílem. A je vidět, že se to vyplatilo☺.
Když mi kniha dorazila ( objednávala jsem poštou ), tak moje nadšení trochu srazil obal. Říkala jsem si, že za ty prachy mohli aspoň dát tvrdou vazbu, nebo snad má Jill málo peněz? ☺ Musím se přiznat, že pokud bych Jill neznala a tuto knihu bych viděla v obchodě, tak bych si jí asi určitě nekoupila - obal Vás rozhodně nenaláká. Ale byla by to velká chyba si jí nekoupit☺. 
Kniha je rozdělena do tří částí a nelze říct, která část je nejdůležitější. Každá Vám něco dá, každá je zaměřená na něco jiného. Nebojím se říct, že budete hltat každou stránku☺.
Po přečtení předmluvy, která je od endokrinoložky, jsem se vyděsila - to jako bude celá kniha od této doktorky? To si teda počtu! Samý odborný lékařský názvy, to bude nuda. Naštěstí, paní dr psala jen předmluvu, vše ostatní je opravdu od naší Jill☺.
Pokud si říkáte, že Vy na to čtení moc nejste, že by Vás nějaké odborné rady nebavilo číst, pak věřte, že jste na omylu. Kniha je psána normálním jazykem, jako by Vám to vyprávěla sama Jill osobně☺. Čte se to jedním dechem, já sama jsem knihu odložila vždy s velikou nevolí a nemohla jsem se dočkat, až se k ní zase vrátím. Ačkoliv to není žádný thriller s napínavým dějem, tak i přesto svým způsobem tato kniha napínavá je☺. Chcete vědět víc, chcete, aby Vám Jill řekla zase něco nového, aby zase něco poradila, chcete vědět, jak to dělá, chcete prozřít☺.Režim Jill před ovládnutím metabolismu:
jen 1.200 kalorií za den, x hodin mučení v posilovně

Režim Jill povládnutí metabolismu:
1.800 - 2.000 kalorií za den a v posilovně "jen" 5 hodin týdně 
        Chcete taky? 


V první části knihy nás Jill seznamuje se svým příběhem, jak to měla s váhou, jaké měla problémy se svým tělem. Možná Vás to překvapí, ale i Jill, ačkoliv se jí podařilo hodně zhubnout, tak stále na sobě musela tvrdě makat a omezovat se, aby vypadala, tak jak vypadala. Vždy před nějakým vystoupením snížila energetický příjem jen na 1.200 kalorií denně a mučila se v posilovně. Nedokázala přijít na to, jak se udržet ve formě bez drastického omezování jídla, bez hodinového mučení v posilovně, jak to sakra udělat, aby hned zas nepřibrala pár kilo? Pak jednou, zcela náhodou, zjistila, v čem tkví problém - hormony. Překvapivé? Možná ano, ale při čtení této knihy se dozvíte, jak moc jsou tyto "potvůrky" důležité, co vše můžou způsobit, jakou mají moc a jak je ovládnout. Jillian Vás seznámí s tím, jak vlastně funguje Vaše tělo, jak hormony dokáží ovlivnit metabolismus. Vysvětlí Vám důvody Vaší nadváhy, proč máte pomalý metabolismus. Příčiny jsou velice dobře známé, není to žádná novinka, jen je třeba si to přiznat - stres, nulový pohyb, diety s jojo efektem, málo spánku, pracovní vytíženost, chemie v jídle, atd. Jedno k druhému a výsledek je vidět v zrcadle. Dostat se ale zpět do formy, už není tak snadné, pokud nemáte ty správné informace.
V druhé části knihy se dozvídáme 3 důležité kroky ke změně:
1. Odstranění - Jill Vás provede kuchyní a poradí čeho se zbavit a proč. Velice detailně zjistíte vše, co jste potřebovali vědět, ale nevěděli, kde hledat. Líbí se mi, že do podrobna vysvětlí i proč, že neřekne jen: "Tohle vyhoďte, protože je to špatné". Ale řekne proč je to špatné, co vše to může způsobit
2. Obnova - je třeba jíst jen to, co mělo matku nebo to vyrostlo v zemi. Jill prosazuje bio potraviny, doporučuje se vrátit k původnímu způsobu života a stravování - dříve se jedlo to, co se vypěstovalo, bez chemie. Dříve měly potraviny jen 2-3 ingredience, tak proč nyní jíme potraviny s 10 a více ingrediencemi?
3. Opětovná rovnováha - stravovací režim musí být 3 hlavní jídla denně a jedna svačina. Je nutné jíst pravidelně, aby tělo neukládalo tuk na horší časy.
Ve třetí části knihy se dozvíme, jak ještě můžeme náš nový životní styl zdokonalit - jak je to se stravou už víme, teď ještě zbývá zjistit, jak prostředí, ve kterém žijeme může ovlivňovat naše zdraví. Škodlivé toxiny najdeme např. v drogistických pomůckách, kosmetice, apod. Jill nám opět sdělí, co je špatné a proč a ještě  nám i doporučí všechny možné vitaminy. A opět nešetří vysvětlováním proč a kde je v potravinách najdeme. Na závěr nám Jill nabízí zdravý jídelníček podle jejích rad na 14 dnů i s vybranými recepty
Osobní názor: Já rozhodně knihu doporučuji všemi deseti. Prozradí Vám vše, co potřebujete vědět. Při jejím čtení Vám najednou vše začne do sebe zapadat, pochopíte, proč je to s Vámi tak, jak to je, pochopíte, co máte dělat. Sama jsem byla překvapená, zjistila jsem spoustu užitečných a velice zajímavých věcí. Překvapilo mě, jak se Jillian vyzná, jak všechno ví, ta žena mě nepřestane udivovat☺. Co mě ale také hodně překvapilo bylo zjištění, že Jillian má nemocnou štítnou žlázu, stejně jako já. A i přesto, že tato nemoc tak nějak blokuje hubnutí, tak Jill vypadá tak, jak vypadá - podařilo se jí vyzrát nad hormony☺. Kniha je napsána jednoduše, ačkoliv skrývá velké tajemství a velice cenné rady, takže se není třeba bát, že to bude nějaké moc odborné, že Vás to nebude bavit. Řekla bych, že každý, kdo se snaží o změnu životního stylu nebo kdo chce zhubnout, tak tato kniha by u něj neměla chybět, protože je to takový malý velký rádce a průvodce☺. Jill nám dává návod na stříbrném podnose. To, co ona léta nevěděla, co léta zjišťovala, teď sepsala a dala nám k dispozici. Je jen na nás, co s tím uděláme☺.

Knihu si můžete objednat se slevou 21%  u společnosti Arara.cz zde
"Endokrinní systém je někdy přirovnáván k orchestru. Každý hormon je jako nástroj. Když hrají dohromady, zní to úžasně. Ale co se stane, když zrovna uprostřed koncertu housle začnou příšerně vrzat a skřípat? A klarinet pak začne pištět? A klavírista není schopen udržet správné tempo? Bude to znít hrozně, že? Úplně stejně je to s Vaším metabolismem. " 
                 Kniha Ovládněte svůj metabolismus, Jillian Michaels