pondělí 20. dubna 2015

Recenze: Kniha Břicháč Tom

Před pár dny vyšla kniha Břicháče Tome. Samozřejmě jsem plná nedočkavosti hned objednala a čekala. Kdo nezná Břicháče Toma, tak tady je malé představení. Tom je muž, kterému se podařilo zhubnout 27kg a o svém úspěchu se chce podělit s ostatními. Předává dál své zkušenosti a rady prostřednictvím facebookových stránek, které mají skoro 20 tisíc fanoušků, prostřednictvím online kurzu a v neposlední řadě i prostřednictvím své nové knihy, o které bude tato recenze.


Obsah knihy:
Začátek knihy ( zhruba 70 stran ) je věnován informacím o tom, jak se Tomovi podařilo zhubnout. Dozvíte se zde jeho příběh, rady jak na to, jak dát tělu nový impulz, i to, proč byste váhu měli vyhodit do koše. Následují informace o potravinách, jak si poskládat jídelníček, jak nakupovat a dokonce i jídelníčky utvoření z receptů v knize. 
Stránky s recepty jsou rozděleny do kapitol Snídaně, Svačiny, Obědy, Večeře, Zdravé mlsání, Saláty a Přílohy. Každý recept obsahuje seznam ingrediencí, návod, čas na přípravu a foto hotového pokrmu. Všechny ingredience jsou běžně dostupné a příprava není nijak náročná.

    

Můj názor:
Kniha je psána srozumitelně, člověkem, který si sám tím vším prošel, takže čtenářům předává své vlastní zkušenosti a rady, jak co nejlépe dosáhnout svého cíle. Pro ty, co začínají, je to skvělá pomůcka, návod, jak na to. Kniha obsahuje užitečné rady nejen, co se jídla a cvičení týče, ale i ohledně psychiky a jejího vlivu na celý proces hubnutí. Vše začíná v hlavě.
Autor zde poradí i spoustu praktických věcí, jako jak zvládnout stres ohledně vaření, jak se zachovat, když nemůžete jíst doma, i jak se dokopat ke cvičení. Recepty jsou velice jednoduché a rychlé, takže je zvládne opravdu každý. Navíc znamenají konec výmluvy "nemám na vaření čas..."
Pokud tedy s hubnutím začínáte, pak věřím, že Vám tato kniha pomůže a že Vám bude dobrým pomocníkem.

Knihu si můžete za pouhých 187 Kč koupit zde.


-----------------------------------------------------------------------------

6 komentářů:

 1. O knize jsem už slyšela :-) Ale teď teda o ní čtu až podrobněji a musím říct, že vypadá obsah vypadá zajímavě. Budu přemýšlet nad koupí.

  Ketrin Fl ~ Call me Ketrin blog

  OdpovědětSmazat
 2. Knížku mám doma, je moc srozumitelně napsaná. Celá rodina ji musela povinně přečíst :D :) Recepty jsou jednoduché a moc dobré :) knížku moc doporučuji!

  OdpovědětSmazat
 3. Dobrý den chci se zeptat už je to měsíc co držím tuto zdravou stravu podle Toma recepty jsou užasné ale žádný úspěch jsem nezaregistrovala žádný ubytek váhy ani centimetrů prostě nic.
  Jsem docela zklamaná

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je právě to, že neexistuje jediný recept pro všechny. Každý jsme jiný. Je potřeba si recepty poupravit pro své potřeby, své tělo, svým chutím. Problém může být v čemkoliv, tohle je na detailnější debatu, nejde to vyřešit takhle přes komenty. Můžeš jíst málo, můžeš mít špatně poskládaný jídelníček. můžeš jíst špatné potraviny, atd Zkus si zadat příjem výdej a jeden den jídelníčku na kalorické tabulky.cz a uvidíš.

   Smazat
  2. Je také potřeba se hýbat, né jen upravit jídelníček. To by bylo moc jednoduché :-)

   Smazat
 4. Přes víkend jsem si ji pročetla a d zítřka se do toho vrhnu.

  OdpovědětSmazat