úterý 11. března 2014

1. měsíc těhotenství

Mám za sebou první měsíc těhotenství ( 9. týden ) a tak tu máme takové malé shrnutí. První měsíc je asi opravdu tím nejhezčím obdobím, protože vlastně zjistíte, že jste těhotná ( teda pokud jste to plánovala ). Ta radost, když najdete na testu dvě čárky, když Vám to potvrdí lékař, když poprvé vidíte mimíska na ultrazvuku, když to oznámíte manželovi ( příteli ), tomu se nic nevyrovná. Tím to ale končí. Pak už následuje období zvracení, bolesti, nespavosti, alergie na potraviny, na různé vůně a spousta dalšího. Brrr. A víte, co je nejhorší? Bude hůř.

Ze začátku jsem jídelníček nijak měnit nemusela, protože jsem se stravovala zdravě i před těhotenstvím, takže nebylo třeba přidávat vitaminy a zeleninu. Pak ale jednoho krásného dne došlo k první ranní návštěvě wc... A tím se můj jídelníček rapidně změnil. Je otázka, zda se to dá ještě stále nazývat jídelníčkem. Spíš tak nějak přežívám. Dodržovat bazální metabolismus? Houby. Jsem vůbec ráda, když do sebe něco dostanu. A ještě radši jsem, když to tam nějakou dobu zůstane. Jím, když to prostě jde. Většinou to nejde.
A co jím? Je mi úplně jedno, co to je, hlavně, že mám něco v žaludku. Zdravý životní styl šel stranou. A necítím se provinile. Jsem vůbec ráda, že můj žaludek něco přijme. Žracím obdobím je období od oběda zhruba do 16. hodiny, to je mi tak nějak dobře. Dopoledne a večer už to prostě nejde.

Pitný režim: úplně jsem musela vynechat džusy, vodu, šťávy, můžu pít jen čaj a když mám lepší den, tak je mi dovoleno si dát i minerálku.
Jídlo: šunka absolutně zmizela z mého jídelníčku, maso sním, ale že by mi vonělo, to teda ne. Mléčným výrobkům taky odzvonilo, takže bye bye jogurty a kašičky. Co žeru jím na kila jsou bílé rohlíky a piškoty ( ano je to tak ). Jen to žaludku vyhovuje.
Cvičení: no tak to je to poslední na to teď myslím. Promiň Jill, ale na tebe teď fakt nemám náladu. Jsem ráda, když vůbec se přinutím vstát z postele. Na hopsání teď opravdu nemám sílu. Jediný můj pohyb jsou schody ( 4.patro ), když jdu nakoupit a venčit psa ( ikdyž u toho vypadám jak v posledním tažení ), no a když se opravdu poštěstí, tak i krátká procházka venku. Nic víc.

Kytička od manžela
Jak se cítím: blbě. Prostě blbě. Nejsem schopná vůbec fungovat. Domácnost je vzhůru nohama, já nemám sílu na nic. Jsem unavená, nejradši bych furt jen spala, což je prakticky nemožné díky hyperaktivnímu 3 letému synovi. Vstát a jen chodit je pro mě nadlidský výkon. Motá se mi hlava, mám nízký tlak, je mi na zvracení, takže opravdu odpočítávám každý den prvního trimestru a mé naděje se upínají k prognózám lékařů, že u většiny žen tyto problémy vymizí ve druhém trimestru ( jestli ne, tak budu opravdu zlá ).
Vím, že blog teď trochu zanedbávám ( trošku víc ), ale opravdu teď nemám myšlenky na psaní recenzí a článků.

Jak vypadám: jako vyblitý lečo. Na nějaký makeup náladu fakt nemám, klidně jdu ven nenamalovaná a je mi to fuk. Přemýšlet, co si vemu na sebe? Na co? Proč se převlíkat? Vyvenčit psa můžu klidně v teplákách, který nosím doma...

Hláška měsíce: "Si myslíš, že si jediná ženská, který je v těhotenství blbě?" Můj milovaný manžel. 
Jestli něco fakt miluju, tak chlapský kecy o tom, o čem nemaj ani páru. Takže, ano, vím, že nejsem jediná, ani první, ani poslední, který je blbě, ale teď mi prostě je blbě. Celý den. Nemůžu normálně fungovat, hekám, dýchám zhluboka, po chvíli si musím sednout, atd. No a co?! Chtěla bych vidět vás, pánové, co umíráte jen při rýmě. Až jednou v budoucnu budete těhotný, tak přijďte pokecat.

Kulihrášek - 9.týden

11 komentářů:

 1. Moc pěkný a pravdivý článek :) Gratuluji k těhotenství a snad ty návštěvy toalety aspoň na chvilku zmizí...

  OdpovědětVymazat
 2. Gratuluji! A manžel? Chlapi, škoda mluvit.

  OdpovědětVymazat
 3. Přeji hodně sil! Věřím, že těhotenství je náročná věc a pro tělo velká zabíračka.
  S těmi rohlíky a piškoty se ti vůbec nedivím. Když mi bývá zle (na zvracení), tak do sebe taky cpu jen suché věci typu pečivo apod. Zatím nemá cenu si z toho dělat hlavu. Ono sice nedodržuješ žádné zásady, ale když furt lítáš zvracet, tak v tom těle jaksi nemá šanci zůstat ani to "zlé" pečivo a piškoty. Teď můžeš být relativně ráda, že netrpíš nějakým obžerstvím, že bys měla chuť na prasárny jako hamburger, čokoládíčky apod. Na druhou stranu, apetit se ti určitě ještě v průběhu těhotenství vrátí. No, jsem zvědavá na to svoje. Furt si říkám, jak budu jíst furt zdravě, jak budu dodržovat ty a ty zásady, ale je mi jasné, že tělo to rozhodne za mě. :D

  OdpovědětVymazat
 4. Drž se! Nedokážu si ten stav představit. Jsem zvědavá na své první těhotenství. :)

  OdpovědětVymazat
 5. drž se! já děkuju vyšší moci,že mi nuc celé těh nebylo ;-) cvičila jsem celou dobu,žádná nevolnost,nic...posílám pozitivní energii!!

  OdpovědětVymazat
 6. Ahoj Mamko! Sem v šoku,ty máš u nás nějakou štěnici? Popoisuješ dočista mé dny. Snad do posledního puntíku za větou... Vlastně ne. Můj mužskej se mnou cejtí a lituje mě. Jinak já jedu 8. týden a je to katastrofa. Zle,zle,zle... Kocovina každý den. Už jsem Ti komentovala na fcb,že s Tebou držím basu. Bohužel se to stupňuje a očekávám to nejhorší až do konce těhotenství... Měla jsem to tak s prvním a rýsuje se to i nyní... :-( Takže,pokud budu mít sílu,starat se o něco jiného,než o sebe,abych se dokázala ploužit domem, budu na Tebe myslet.... ;-)

  OdpovědětVymazat
 7. Gratuluji Zdeni :) Určitě se ti brzy uleví a mimčo ve zdraví poroste :) Drž se :)

  OdpovědětVymazat
 8. Držím palce, ať se to brzo spraví :-)
  A gratuluju k miminku a trochu závidím :-D

  OdpovědětVymazat
 9. Také držím palce, vím až moc dobře jak se cítíš, taky jsem si to dvakrát zažila, první snad bylo horší než to druhý, nemohla jsem taky nic a jen se říkala oběde ještě tam ve mě chvilku vydrž. Nemohla jsi nic tepelně upraveného kuchyň jsem obcházela velkým obloukem a jediné na čem jsem přežila byly rajčata a paprika. Co jsem snášela a trochu mi uklidnilo žaludek byly zázvorová lízátka příchuť pomeranč, citron, ale ty určitě znáš. Přeju hodně sil a ať mimi dělá jen samou radost.

  OdpovědětVymazat
 10. Ahoj, gratulace a cítím s tebou! Jsem v 18. týdnu a tohle druhé těhotenství je horší než to první. Koukám, že u některých jsou potíže jak přes kopírák. Jediné, co na nevolnosti zabírá, je coca-cola (ne light, ne zero, ale ta klasická). Kamarádka byla s prvním dítětem celý první trimestr zase na mandarinkách a dietní kole. V druhém trimestru mi postupně během 4. měsíce nevolnosti polevily, ale ještě úplně nezmizely. Alespoň už můžu vařit a nebliju po ovoci a zelenině. Jo, přesně to jsem nemohla ani cítit. Fakt krize.

  OdpovědětVymazat
 11. Ahoj zeny já do sebe také nedostanu nic nez suchý rohlíky je to bida když vidíte jak pritelovy chutná a vám se obrací žaludek a přitom byste si to dali jen zepri pomyšlení ze by se mi to jen kousek priblizilo k ústům je děsivá ale na prcka se moc a moc těšíme je to naše první a tak to moc prozivam snažily sme se 4 roky o potomka a konečně se na nás usmalo štěstí

  OdpovědětVymazat