úterý 29. prosince 2015

Recenze: Co vám výživoví poradci neříkají ( protože to nevědí )

Dnes bych Vám ráda představila knihu Co vám výživoví poradci neříkají ( protože to nevědí ). Zajímavý název, že? Ale opravdu kniha přináší nějaké nové poznatky, které obyčejným smrtelníkům zůstávají utajené anebo je to jen marketingový tah, aby se kniha lépe prodávala? Pojďme to zjistit.
Autor: Pavel Walek a Josef Tóth 

Vazba: Pevná

Počet stran: 268

Cena: 349 Kč


Obsah knihy: 
Kniha je rozdělena do teoretické části a části s recepty s barevnými fotografiemi jídel. Na prvních stránkách pojednává o aktuálním dění ve světě výživy a výživového poradenství - o pandemii obezity a příčinách, jak je snadné stát se poradcem, ale i o síle médiích a jejich poplašných článcích o hrozbách v jídle. 
Následuje kapitola o makroživinách a jejich rozdělení, při čemž se dozvíme, zda je kalorie skutečně jen kalorie a jestli zvýšený příjem bílkovin škodí našemu tělu nebo jestli je vhodné jíst sacharidy před spaním. 
Nechybí ani část věnovaná pohybové aktivitě, kde odhalíme pravdu o kardio tréninku a vhodnosti cvičení nalačno, a o kontroverzních tématech jako třeba lepek nebo superpotraviny.
Kniha je vhodná jak pro úplné začátečníky, kterým ukáže správný postup pro hubnutí, tak i pro pokročilejší, kteří se dozví aktuální informace a přijdou na kloub mýtům šířících se světem fitness.
Každá kapitola přináší informace a odpovědi podložené aktuálními studiemi a zároveň vysvětluje vznik mýtů, nepravd a polopravd. Vše podstatné je vždy na závěr shrnuto v několika bodech, které bychom si měli zapamatovat. 
Autoři do knihy přidali i třicet zdravých receptů s rozpisem ingrediencí a detailním postupem doplněné o barevné fotografie, nad kterými se Vám jistě budou sbíhat sliny. 

Můj názor:
Když jsem se dozvěděla, že tito dva pánové mají v plánu vydat knihu, mé srdce zaplesalo. Konečně někdo, kdo tomu skutečně rozumí, předá své informace dál. Knihu jsme dostali jako dáreček těsně před Vánoci a musím se přiznat, že jsem jí měla přečtenou za tři dny - doslova jsem hltala každou stránku, každičké slovo. Ačkoliv se ve výživě trošku orientuji, i já jsem se dozvěděla něco nového a jsem za to ráda.
Rozhodně není na místě obávat se, že kniha je psaná v odborné rovině a že normální člověk nebude rozumět. Kniha sice pojednává i o odborných tématech, autoři ale vše převedli do normální srozumitelné řeči pro každého. Díky tomu, že pánové stále studují a pracují na sobě ( a to nejen z místních zdrojů, ale hlavně zahraničních ), informace v knize jsou aktuální, podložené aktuálními studiemi. 
Co musím vyzdvihnout je, že ačkoliv jsou autory muži, tak v knize se objevují i čistě ženská témata, např. menstruace ( PMS, chutě a další ) nebo ideální žena - matka, manželka, pečovatelka, ale kde je čas pro sebe? Nevím, jak pánové přišli na to, jak ovládnout chutě při menses ( a radši ani vědět nechci... :) ), ale rozhodně palec hore!
Konečně kniha od českých autorů, kterou stojí za to si přečíst, a která Vás obohatí. Fitness je teď velký trend, každý chce být "in" a žít zdravě. A i díky tomu je informací tolik, že laik absolutně nemá šanci se vyznat ( mnohdy už ani odborníci... :) ). Jsem ráda a velké díky klukům za to, že osvětlují ty nejzákladnější otázky a že se nebojí ani vyjádřit se ke kontroverzním tématům. 
Kniha slibuje, že po jejím přečtení budete mít o hubnutí a celkovém zdraví větší znalosti než průměrný český výživový poradce a skutečně je tomu tak. Pokud i Vy chcete prozřít a zjistit, jaká je pravda, jak je to se všemi těmi mýty a bulvárními články, pak máte jedinečnou příležitost - veškeré informace na stříbrném podnose, právě to je kniha Co vám výživoví poradci neříkají.

Pokud Vás kniha zaujala, můžete si ji se slevou 22% koupit zde-----------------------------------------------------------------------------

1 komentář:

  1. Moc zajímavý článek :) Knihu se chystám v blízké době objednat, o zdravý životní styl se zajímám a ráda se nechám obohatit o další přínosné informace z této oblasti :) kdyby si se chtěla mrknout tak píšu taky blog, kde najdeš spoustu skvělých receptů ;) fitfoodhealthy.blogspot.cz

    OdpovědětVymazat