pondělí 18. ledna 2016

Recenze: Spartan Training Kodex

Dnes tu pro Vás mám recenzi na ebook Spartan Training Kodex. Tento ebook vznikl jako přípravný manuál pro účastníky Spartan race. Jeho tvůrcem není nikdo jiný než Michal Pokorný, zakladatel tréninkové skupiny Spartan Race Training Group Kolín, dvojnásobný majitel spartanské Trifecty za rok 2014 a 2015 a majitel Double-Trifecty za rok 2015.                   www.facebook.com/spartantraining.cz

Autor: Michal Pokorný
Počet stran: 102
Formát: A4
Cena: 550Kč


Obsah:  Na začátku knihy se dozvíme základní filosofii spartanského života a autorův vlastní příběh, jaký byl jeho život před tím, co ho donutilo změnit se a jaké to je být nyní spartanem. Následují informace o extrémních překážkových závodech a nutné vysvětlení základních pojmů, aby i naprostý nováček všemu rozuměl.
Hlavním obsahem knihy je šesti měsíční tréninkový plán, který by nás měl připravit na účast na Spartan Race, při čemž každý další měsíc je trénink vždy o něco intenzivnější a obtížnější. Cílem je naučit nás cvičit s vlastní váhou a získat fyzickou kondici. Každý měsíc obsahuje týdenní nebo dvou týdenní rozpis tréninku, který se opakuje po dobu toho daného měsíce kvůli osvojení si správné techniky cviků. Poslední měsíc obsahuje tréninkové plány čtyři, aby se plynule přešlo z vysoké zátěže do volnějšího udržovacího předzávodního tempa. Trénink obsahuje vždy krátké několikaminutové zahřátí následované hlavním cvičením s detailním popisem ( rozpis cviků a počet opakování ) a zakončen je desetiminutovým protažením celého těla. Jeden až dva dny v týdnu jsou vždy vyhrazeny pro regeneraci. U jednotlivých tipů tréninku jistě oceníme rady a tipy pod čarou. Nechybí ani kapitola věnovaná suplementaci, kde se dozvíme zda je nutné užívat nějaké doplňky nad rámec jídelníčku, a doporučení vhodného oblečení a obuvi.
Na samotný závěr jsou rozepsány jednotlivé cviky a informace o tom, jaké svalové skupiny při cviku zapojujeme, a jako bonus i odkazy na videa se správným provedením cviku.

Proměna autora Michala Pokorného

Můj názor:
O Michalovi jsem se poprvé dozvěděla při čtení knihy Spartan, kde napsal předmluvu. Jeho příběh mě velice zaujal a začala jsem ho sledovat. Když jsem se dozvěděla, že vydává Spartan Training Kodex, byla jsem nadšená - vždyť kdo jiný by měl radit budoucím Spartanům než právě Michal??? :)
Ebook obsahuje spoustu cenných rad, tipů a motivace pro každého, kdo se chystá zabojovat na Spartan race. Tréninkový plán je velice dobře poskládán, procvičí se každičký sval, vyzkouší se všechny možné ( i nemožné :) ) cviky, cvičí se s TRX, kettlebell, na workoutovém hřišti, v posilovně, prostě je třeba ze svého těla dostat maximum. A pozor - cvičí se za každého počasí! ;)
Vše je do detailů propracované, založené na vlastních zkušenostech. Stát se Spartanem vůbec není snadné. Může to ale být o něco snazší právě díky tomuto ebooku. Stejně ale pochopíš až v cíli... ;)

Pokud i Vás ebook zaujal, můžete si ho koupit zde

Žádné komentáře:

Okomentovat