úterý 29. března 2016

Recenze: Fitness labužník

Dnes přicházím s recenzí na novou knihu Fitness labužník. Kuchařek bylo napsáno už hodně, že? Tak se mrkněme na tuto knihu, jestli přináší něco nového.

Autor: Christian Coates
Cena: 399 Kč
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 240
Autor: Christian Coates - zakladatel společnosti Soulmatefood, která pečuje o jídelníček atletů, boxerů, judistů, tenistů či cyklistů. Firma poskytuje stravu pro profesionální sportovce, ale i obyčejné lidi, kteří se chtějí stravovat zdravě.

Obsah:
Hned v úvodu se dozvíme příběh autora, co předcházelo jeho rozhodnutí vytvořit firmu zajišťující zdravá jídla pro každého. Následuje vysvětlení, jak s recepty pracovat a jak poznat, která kategorie je zrovna pro mě ta nejvhodnější. 
Na dalších stránkách nás autor zasvětí do tématu zdravé výživy, vysvětlí nám jednotlivé makroživiny, jejich funkci, uvede na pravou míru i velice rozšířené mýty a podrobně vysvětlí úlohu vody a pitného režimu pro náš organismus. Pak už následují rady ohledně stravování pro jednotlivé cíle (spalování, udržování a budování) a vysvětlení důležitosti jednotlivých denních jídel.
V knize najdeme i kompletní stravovací plány pro různé potřeby - pro udržení hmotnosti, pro zdraví, pro růst svalů a další. Samotné recepty jsou rozdělené do kategorií jednotlivých denních jídel s rozpisem ingrediencí, detailním postupem a fotografiemi. Pro lepší orientaci recepty obsahují vždy tři kódy - spalování (poměr bílkovin a sacharidů 2:1), udržování (poměr bílkovin a sacharidů 1:1) a budování (poměr bílkovin a sacharidů 1:2), takže vlastně každý recept nabízí hned tři varianty. Na samotný závěr jsou přidány bonusové recepty pro zdravé koktejly a smoothie. 
Můj názor:
Kniha se mi velice líbila. Musím vyzdvihnout naprosto vyčerpávající informace o zdravém stravování, ať už pro hubnoucí nebo sportovce. Kdo potřebuje nějaké rychloškolení do základů výživy, pak jsou první strany určeny právě Vám. Také se mi líbí, že autor klade velký důraz na dostatečný pitný režim a několikrát se o něm v knize zmiňuje. Pitný režim bývá často opomíjen a to pak přináší neblahé důsledky.
Recepty jsou jednoduché a velice chutné. Navíc je jednoduše přizpůsobíte pro celou rodinu podle návodu Christiana. Není to jen další kuchařka. Je to návod, jak vařit zdravě a uspokojit tak potřeby celé rodiny nebo jen svoje - nejprve hubnu, pak budu svaly a nakonec se udržuju. ;) Za mě rozhodně palec hore!
Fitness labužník nabízí souhrn informací o výživě společně s hromadou inspirativních receptů sestavených přesně pro náš cíl. Vše na jednom místě. Jaký cíl si vyberete Vy? :)

Pokud i Vás kniha zaujala, můžete si ji koupit třeba zde


Žádné komentáře:

Okomentovat