pátek 20. září 2013

Interview z Fitness Světa - Venca Pluhař


Jméno: Václav Pluhař
Věk: 43 let
Web: www.venca-pluhar.cz
Facebook: www.facebook.com/VencaPluharOsobniFitnessTrenerPlzen

Venca je osobní fitness trenér, 
jehož prioritním zaměřením je redukce tuku u žen 
a celkové tvarování těla. 
Ahoj Venco, prozraď nám, jaké služby nabízíš .

Ahoj, nabízím cvičení ve fitness, celkové posílení těla,redukce tuku a formování, cvičení pro udržení zdraví, Nabízím též poradenství ohledně výživy a sestavení tréninkového plánu, diagnostiku těla a doporučení další vhodné sportovní aktivity. Nabízím také cvičení doma,ale pouze v Plzni.
Je možné tvé služby využít, ikdyž nejsme z Plzně? Jakým způsobem?
Ano, nabízím i on-line poradenství ohledně výživy a vhodné sportovní aktivitě.
Proč se specifikuješ zrovna na redukci tuku u žen? Co tě k tomu vedlo?
Redukce tuku u žen mě zajímá z jednoduchého důvodu, protože trpící obezitou je stále více a člověka těší, když můžete některé z nich pomoci. A proč zrovna ženy? Když se žena OPRAVDU rozhodne a jde do toho, tak dokáže dřít. Chlap to většinou vzdá.
Jak si se vůbec k fitness dostal? Věděl si odmala, že se tím chceš zabývat nebo jaká byla tvoje cesta?
Fitness mě baví asi od 18ti let, kdy jsem dělal ještě spoustu jiných sportů. Posilovna mě vždy táhla a asi už v té době to bylo takové moje přání být jednou trenérem. Vždy mě taky zajímala zdravá výživa a s přestávkama cvičím 20let. Od doby, kdy jsem si najal svojí osobní trenérku, jem věděl, že to chci dělat a šel jsem do toho a absolvoval trenérskou školu Ronnie.
Jak se ti s klienty pracuje? Drží se tvých rad nebo zlobí a po čase to vzdají?
Každý je jiný. Některý klient zlobí a některý se drží rad. Tam je vidět ten rozdíl, zda to někdo myslí vážně nebo ještě nedospěl do bodu, kdy to opravdu chce. Na každého musíte jinak a je to velká psychologie. Trenér musí být velký motivátor, musí umět naslouchat a musí vědět, jak dostat z klienta maximum. I díky tomu je ta práce velice zajímavá a pestrá☺. Zatím nikdo nevzdal.
Doporučuješ klientům nějaké doplňky stravy? Ty sám je využíváš? Jaké?
Doplněk stravy je opravdu doplněk!! Moje priorita je naučit lidi jíst od základu a orientovat se v jídle. Neuznávám tzv. jídelníčky na míru. Nepochopím, jak někdo může jíst podle toho, co někdo napsal, aniž by věděl, proč zrovna to, co je tam napsané jí!! Mám spoustu on-line klientů a vím, že z 95% mají problém vůbec s tím základem. Doplněk se používá na základě znalostí, jak klient jí, v jakém čase a jakou má sportovní aktivitu a v jakém čase, jakou má trénovanost a hlavně jaký má CÍL!! Ano beru, ale psát to není dobré. Pro každého je něco jiného a je to dost o zkoušení a pocitech.
Na jaké sportovní aktivity se zaměřuješ a proč?
Zaměřuji se už z časových důvodů pouze na fitness. Nedělám specificky zaměřené tréninky. Je to taky o spoustě informací a já se zaměřuji na redukci tuku a formování těla.
Je všeobecně známo, že ženy mají jakýsi strach jít do posilovny a může to být i výmluva. Jaký je tvůj názor na tento strach žen z posilovny?
Strach z posilovny. To je velké téma a myslím, že u každé je to jinak. Kdo je línej, má to rozhodně jako jednu z výmluv. Vím také, že ženy, které jsou odhodlané se sebou něco dělat, mají tady ten blok a je to pro ně hrozně těžké a hodně s tím bojují. Je lehké říci: je to blbost, nikdo Vás tam sledovat nebude, i když je to tak, ale ze zkušenosti vím, že ten strach a obava zmizí až když překročíte práh posilovny☺. Je to prostě tak a na další trénink půjdete jako byste tam chodila roky☺. Ale určitě je to těžké a je to škoda, když to zastaví vaše odhodlání. Tady prostě musí pomoci rodina nebo přátelé. Já jenom můžu říct: NEBOJTE SE TOHO bude se vám to moc líbit!
Zdravý životní styl dodržuje i tvá rodina? Nebo je to jen na tobě?
Zdraví životní styl udržujeme jako rodina a určitě si hlídáme co nakupujeme. Není to moc jednoduché koupit zdravé věci☺.
Kdo je tvůj vzor a proč?
Chris Powell a proč, je to člověk který to nikdy s nikým nevzdá. Je neskutečnej psycholog a motivátor.


Nej jídlo: to, co uvařím sám
Nej film: spíše seriál Ptáci v trní
Nej písnička: když je slyšet úsilí mého klienta
Nej kniha: můj rozvrh
Nej nápoj: voda


Venco, díky za rozhovor, za tvůj čas a přeju mnoho spokojených klientů☺.

3 komentáře:

 1. Milá Zdeno,

  srdečně Vás zdravím a ráda bych se zeptala, zda Vy osobně znáte tohoto trenéra a pokud ano, mohla byste se s námi o ni podělit či podat event. referenci.

  Moc předem děkuji
  Noemi Kovářová

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také Vás zdravím Noemi. Já osobně jsem jeho služby nevyužila, ale jsem s ním v kontaktu. Nabídl mi pomocnou ruku zdarma při orientaci ve zdravém životním stylu, také se stal sponzorem naší velké soutěže Proměna s JiMi, kde věnoval 3 poukazy online poradenství. Ale slyšela jsem na něj jen samé kladné reference a jak je vidět, má úspěch a hlavně se vyzná. Je to profík :)

   Smazat
 2. děkuji za upřímnou odpověď
  Noemi

  OdpovědětSmazat